ورود

وارد شدن به حساب کاربری

نام کاربری*
رمز عبور *
من را بخاطر بسپار

ساختن حساب کاربری

پر کردن تمامی گزینه های دارای * اجباری می باشد
نام
نام کاربری*
رمز عبور *
تایید رمز عبور*
ایمیل*
تایید ایمیل*
کد امنیتی*
Reload Captcha

انسان شناسی و فرهنگ

انسان شناسی و فرهنگ
اندازه فونت: +

همکاری‌های علمی

شرایط جدید همکاری با انسان شناسی و فرهنگ

  انسان شناسی و فرهنگ به مثابه یک جریان فرهنگی  دانشگاهی و فکری در طول بیش از ده سال تلاش کرده است که  فرهنگ را در همه ابعادش به  همگان شناسانده و امکان رشد  استعداد های فرهنگی را فراهم کند. داوطلبانه بودن  همکاری با سایت در همه رده ها و رایگان بودن همه خدمات آن (به جز کارگاه ها) اصلی اساسی برای ما بوده است که همواره در سخت ترین شرایط نیز به آن پاییند بوده ایم. رشد انسان شناسی و فرهنگ  که امروز آن را در جایگاه پربیننده ترین  وبگاه فارسی زبان در زمینه علوم اجتماعی و انسانی قرار داده است و  نزدیک شدن آن به  هدف اصلی اش یعنی تبدیل شدن به یک جریان آکادمیک بین رشته ای از نوع جدیدی که لازمه عصر اطلاعات و انقلاب رایانه ای است،  امروز هر چه بیشتر در دسترس می نماید . هم از این رو  و با توجه به استقبال بسیار زیاد دوستانی که تمایل به همکاری  با ما دارند ناچار شده ایم که این همکاری ها را  سازماندهی و مدیریت کنیم .تبدیل شدن انسان شناسی و فرهنگ به یک موسسه مردم محور علمی تغییراتی را در شیوه همکاری به وجود می آورد. از این رو به نکات زیر  توجه نمائید.

 موسسه و وبگاه انسان شناسی  فرهنگ یک مجله یا روزنامه  و نشریه فرهنگی نیست و تولید مطلب در آن به وسیله افراد متخصص یا  در جهت متخصص شدن افراد،  با هدف  بالا رفتن فرهنگ و تخصص خود آن افراد و  مخاطبان انجام می گیرد.

 

 هدف اصلی انسان شناسی و فرهنگ اولا  تربیت افراد و متفکران متخصص در همه حوزه های فرهنگ و ثانیا  در ارتباط قرار دادن اندیشه ها، رشته ها و متخصصان حوزه های گوناگون با هم با رویکری فرهنگی و میان رشته ای است

 

سطوح همکاری با سایت در رده های زیر تعریف می شود.

 

 الف) شورایعالی انسان شناسی و فرهنگ مرکب از  پیشکسوتان و دانشمندان و هنرمندان با پیشینه  طولانی در زمینه های تخصصی که به عنوان عضو افتخاری با ما همکاری و همواره با نظرات خود  راهبردهای عمومی ما را  تعیین می کنند

 

   ب) گروه مدیریت مرکز ی و اجرایی یا هیئت مدیره «انسان شناسی و فرهنگ» که مسئولیت تمام تصمیم گیری ها را بر عهده دارد و این کار را با مشورت با اعضای شرایعالی و مدیران پژوهشی و اعشای شورای علمی انجام می دهد

 

   ب) اعضای مشاور ارشد علمی  مه به نخبگان و پیشکسوتان رشته ها و شاخه های علمی گوناگون تعلق دارند و در طول  مدت فعالیت های انسان شناسی و فرهنگ با آن همکاری داشته اند. 

 

 

 

  ج) شورای مدیران پژوهشی و  اعضای شورای علمی  تخصصی که از میان  اساتید، اعضای هیئت های علمی دانشگاه ها و دانشجویان دکترا در سال های آخر و یا  از میان شخصیت هایی انتخاب می شوند که دارای تجربه  حرفه ای بسیار بالایی در  حوزه خود هستند. 

 

 

  د) همکاران نهادی (نظیر موسسات، مجلات و روزنامه ها و سایر انجمن های علمی) 

 

   ه) همکاران وابسته که به صورت  ازاد با ما همکاری می کنند 

 

   د) همکاران پیوسته که برنامه ای مشخص را در حوزه ای معلوم و به شکل منظم  را دنبال می کنند 

 

   اعلام تقاضای همکاری با «انسان شناسی و فرهنگ» در سه گروه آخر (عضو نهادی، عضو وابسته و پیوسته) امکان پذیر است و در سایر موارد  تماس از جانب ما گرفته می شود.  عضویت در این گروه و سایر گروه ها، رایگان و داوطلبانه است و هر کس در هر زمان صرفا با دادن یک اطلاع، می تواند از آنها خارج شود. برای عضویت در این گروه، همه علاقمندان و دوستان  در همه رده های  تحصیلی می توانند تقاضا دهند. در حال حاضر  تعداد بسیاری از دوستان در این گروه عضو هستند و این عضویت بر جای خود باقی است و آنها می توانند همچون گذشته به ارسال مطالب خود در زمینه های تخصصی شان ادامه دهند.  همه متقاضیان ابتدا  یک نامه درخواست برای ما ارسال می کنند و در آن انگیزه های خود را برای این همکاری، مدتی را که برای آن در نظر گرفته است ( حداقل دوسال)، برنامه کاری خود در این همکاری و ریتم  ارائه کارهایش (هفتگی، دو هفتگی، ماهانه) را در یک پروپوزال  همراه با  اعلام مشخصات و تخصص و تجارب خود اعلام کند و در صورت پذیرفته شدن می تواند در انسان شناسی و فرهنگ  مقالات و کارهای خود را  پس از  ایجاد یک ذخیره خداقل از شش مطلب، به انتشار برساند و از همه امکان های  ما در طول مدت پذیرش استفاده کند. این امر دقیقا و به شکل  بالا شامل  دوستانی که از طریق مدیران پژوهشی کنونی انسان شناسی و فرهنگ معرفی گردند، نمی شود.  

 

   نکته آخر آنکه درهای همکاری همواره  گشوده است و در بسیاری از موارد همکاری و همراهی با انسان شناسی و فرهنگ شکل عمومی دارد (از شرکت در جلسات عمومی ما گرفته تا مشارکت در  ویژه نامه ها و سایر انتشاراتی که برای آنها فراخوان عمومی داده می شود، مشارکت در برنامه های خاص علمی، اعلام کمک های فنی و سایر کمک ها و...

 

   انسان شناسی و فرهنگ امیدوار است که با این شیوه نامه جدید بتواند در آینده همچون گذشته با مسئولیت کامل در زمینه  پیشبرد علم و فرهنگ در ایران  مفید باشد.

 

 

  

  

  دوست و همکار گرامی

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه کانون «انسان شناسی و فرهنگ» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

 

حامی گرامی اطلاعات مالی کانون انسان‌شناسی و فرهنگ هفته‌ای یکبار در نرم افزار حسابداری درج می‌شود شما میتوانید شرح فعالیت مالی کانون را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

 

https://www.hesabfa.com/View/Login

 

 

 

همکاری های نهادی
کمک‌های مادی غیرنقدی