ورود

وارد شدن به حساب کاربری

نام کاربری*
رمز عبور *
من را بخاطر بسپار

ساختن حساب کاربری

پر کردن تمامی گزینه های دارای * اجباری می باشد
نام
نام کاربری*
رمز عبور *
تایید رمز عبور*
ایمیل*
تایید ایمیل*
کد امنیتی*
Reload Captcha

انسان شناسی و فرهنگ

انسان شناسی و فرهنگ
اندازه فونت: +

برگزاری نشست 170: جعل عمیق در حوزه سیاسی و فروپاشی دموکراسی

برگزاری نشست 170 یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ: تبعات سیاسی هوش مصنوعی، اطلاع رسانی جعلی و جعل عمیق در حوزه سیاسی و فروپاشی دموکراسی

انسان شناسی و فرهنگ به اطلاع علاقه مندان می رساند  نخستین نشست از دوره هفتم نشست‌های یکشنبه‌های انسان‎شناسی و فرهنگ (نشست 170) را برگزار می‌کند. در این نشست دکتر ناصر فکوهی (انسان شناس، استاد دانشگاه تهران و مدیر موسسه انسان شناسی و فرهنگ دربارۀ « تبعات سیاسی هوش مصنوعی، اطلاع رسانی جعلی و جعل عمیق در حوزه سیاسی و فروپاشی دموکراسی» سخنرانی خواهند کرد. همچنین در این نشست بخش هایی از فیلم هک بزرگ ساخته کریم عامر و جیهان نُجَیم محصول سال 2019 نمایش داده خواهد شد و در پایان پنل پرسش و پاسخ کتبی برگزار خواهد شد.

زمان نشست : یکشنبه 14 مهر 98 ساعت 16 تا 19

مکان نشست: خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ولیعصر، خیابان دمشق، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات

 

چکیده سخنرانی

 

تبعات سیاسی هوش مصنوعی، اطلاع رسانی جعلی (fake news) و جعل عمیق (deep fake) در حوزه سیاسی و فروپاشی دموکراسی.

در دهه اخیر  شاهد انقلاب جدیدی در زمینه فناوری هستیم که عمدتا به آن انقلاب هوش مصنوعی گفته می شود. منظور  بالا رفتن قابلیت سیستم های  رایانه ای به اندازه ای است که بتوانند با هوش انسانی رقابت کرده و ختی از آن پیشی بگیرند. این انقلاب به دنبال انقلاب اطلاعاتی و موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی که در دهه های 1980 و 1990 اتفاق افتاد، هم جنبه های بسیار مثبت داشته و هم جنبه های بسیار منفی. در انی سخنرانی به صورت خاص و با تاکید بر جنبه های فرهنگی موضوع تبعات منفی این امر بر حوزه سیاسی و  فروپاشی های کامل یا جزئی دموکراسی برای سربرآوردن نظام های  پوپولیستی و دیکتاتوری یا شبه دیکتاتوری  از طریق  دستکاری کردن بر افکار عمومی و ایجاد بی اعتمادی به حوزه سیاسی یا تخریب آن بررسی خواهد شد. 

 

درباره فیلم هک بزرگ (2019):

 

ویکی پدیای انگلیسی:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Hack

سینما مارکت:

http://yon.ir/OU6P4

 

 

  

  

  دوست و همکار گرامی

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه کانون «انسان شناسی و فرهنگ» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

 

حامی گرامی اطلاعات مالی کانون انسان‌شناسی و فرهنگ هفته‌ای یکبار در نرم افزار حسابداری درج می‌شود شما میتوانید شرح فعالیت مالی کانون را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

 

https://www.hesabfa.com/View/Login

 

 

 

ادغام مهاجران افغانستانی در نواحی شهری ایران: مطال...
معرفی کتاب شهرها و مصرف اثر مارک جین

Related Posts