ورود

وارد شدن به حساب کاربری

نام کاربری*
رمز عبور *
من را بخاطر بسپار

ساختن حساب کاربری

پر کردن تمامی گزینه های دارای * اجباری می باشد
نام
نام کاربری*
رمز عبور *
تایید رمز عبور*
ایمیل*
تایید ایمیل*
کد امنیتی*
Reload Captcha

انسان شناسی و فرهنگ

انسان شناسی و فرهنگ
اندازه فونت: +

«خلاقان» ازبند رسته درسیاتل


شهرهای بزرگ و «احساسات نیک» با طعمی نفرت انگیز
بنوا برویل برگردان بابک دهقان
ازپاریس تا لندن، ازسیدنی تا مونترال، ازآمستردام تا نیویورک، همه کلان شهرها میخواهند پویا، فراگیر، نوآور، تجدید پذیر، خلاق ومتصل به شبکه باشند. آنها امیدوارند بدین ترتیب، همچون در سیاتل، «استعداد ها»، جوانان تحصیل کرده با قدرت خرید فراوان، که باعث خرسندی شرکت ها وساختمان سازان میشوند، را به سوی خود جلب کنند.
« نفرت در اینجا جائی ندارد»، «مهم نیست تو از کجا آمده ای، ما خوشحالیم که تو همسایه ما هستی»، « ما به همه مشتریان بدون توجه به نژاد، منشاء، جهت گیری جنسی ویا مذهبی خوش آمد میگوئیم» : این آگهی های نصب شده درباغ ها و یا چسبانده شده بر روی شیشه ها و در برخی موارد بزبان عربی، اسپانیولی ویا کره ای، بسیاری از خانه ها ویا مغازه های شهر سیاتل را زینت داده اند.
در این ماه ژوئن ۲۰۱۷، فصل جشن غرور دگرباشان جنسی (LGBTQ)، پرچم رنگین کمان نیزمحبوبیت زیادی دارد. این پرچم، که در هر گوشه کناری به چشم میخورد، سردر مغازه کفش فروشی Doc Martens ، که مجموعه خاصی از کفش با هفت رنگ، گرچه کمی گرانتر، را به این مناسبت عرضه کرده است، را تزئین میکند. بر فراز دفترمرکزی Starbucks و Space Needle، برجی به شکل سوزن وبشقاب پرنده ای در نوک آن، یادگاری ازنمایشگاه جهانی ۱۹۶۲، نیز این پرچم به اهتزاز در آمده است. آنرا حتی درمقابل شهرداری وکمی پائین تراز پرچم آمریکا نیزمیتوان دید.
دراین شهرکرانه اقیانوس آرام که هشتاد وهفت درصد آرای خود را به خانم هیلاری کلینتون اختصاص داد و خاستگاه مقاومت قضائی در برابر سیاست مهاجرتی رئیس جمهور دونالد ترامپ بود، گشایش به سوی دیگران، بردباری وتنوع به پرچم ونماد آن تبدیل شده اند...

ادامه مطلب در؛

  

  

  دوست و همکار گرامی

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه کانون «انسان شناسی و فرهنگ» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

 

حامی گرامی اطلاعات مالی کانون انسان‌شناسی و فرهنگ هفته‌ای یکبار در نرم افزار حسابداری درج می‌شود شما میتوانید شرح فعالیت مالی کانون را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

 

https://www.hesabfa.com/View/Login

 

 

 

خلق آثار فرهنگی بر خوانِ نفتی
مرزهای نامرئی تا کجا هستند؟

Related Posts