ورود

وارد شدن به حساب کاربری

نام کاربری*
رمز عبور *
من را بخاطر بسپار

ساختن حساب کاربری

پر کردن تمامی گزینه های دارای * اجباری می باشد
نام
نام کاربری*
رمز عبور *
تایید رمز عبور*
ایمیل*
تایید ایمیل*
کد امنیتی*
Reload Captcha

انسان شناسی و فرهنگ

انسان شناسی و فرهنگ
اندازه فونت: +

اتنو گرافی بازار عبدل آباد


بازارها در شهرهای اسلامی و شرقی عمدتا در مرکز شهر قرار داشتند و گاها این مرکزیت به عنوان هسته اولیه تشکیل شهر نیز محسوب می شد.

درنا احمدی
  شهر بدون بازار غیر قابل تصور است. ( Slater1993)
بازارها در شهرهای اسلامی و شرقی عمدتا در مرکز شهر قرار داشتند و گاها این مرکزیت به عنوان هسته اولیه تشکیل شهر نیز محسوب می شد.
به موازات گسترش زندگی شهری که پس از رشد سریع شهرهای مدرن رخ داد، اکثر شهرهای کوچک و بزرگ به حدی شکوفا شدند که هرکدام برای خود طیفی از فضاهای مصرفی چون مراکز خرید، بازارچه ها، فروشگاه ها و... را در خارج از شهر بوجود آوردند، حجم و میزان اعتبار این فرصت های مصرفی و توانمند سازی آنها برای جذب افراد از فواصل دور دست بویژه در شهرهایی که در سلسله مراتب شهری در رده های فوقانی قرار دارند بیشتر است.
در این میان بازار عبدل آباد( بازار پارچه احسانی) مثال مناسبی برای چنین محیط هایی می باشد که همه روزه از سر تا سر تهران و حتی سایر شهرهای ایران جهت خرید پارچه و پرده و سایر اجناس مصرفی به قیمت مناسب راهی این منطقه می گردند.

متن کامل این تحقیق میدانی در فایل پیوست است:

ethnography-abdolabaad

  

  

  دوست و همکار گرامی

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه کانون «انسان شناسی و فرهنگ» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

 

حامی گرامی اطلاعات مالی کانون انسان‌شناسی و فرهنگ هفته‌ای یکبار در نرم افزار حسابداری درج می‌شود شما میتوانید شرح فعالیت مالی کانون را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

 

https://www.hesabfa.com/View/Login

 

 

 

«امر ناممکن‌‌» ؛ خوانشی به نمایش نامه کالیگولا اثر...
انسان شناسی درد و رنج (73)

Related Posts