ورود

وارد شدن به حساب کاربری

نام کاربری*
رمز عبور *
من را بخاطر بسپار

ساختن حساب کاربری

پر کردن تمامی گزینه های دارای * اجباری می باشد
نام
نام کاربری*
رمز عبور *
تایید رمز عبور*
ایمیل*
تایید ایمیل*
کد امنیتی*
Reload Captcha

انسان شناسی و فرهنگ

انسان شناسی و فرهنگ
اندازه فونت: +

روزهای اوج مغلواک

 روایتی از دروازه‌ای که به روی مغول‌ها باز نشد / روزهای اوج مغلواک

 

عکس: مهدی معتمد 

 

قدیمی‌های محل هنوز یادشان هست که کاروان‌های شتر باید نفری ده شاهی می‌دادند تا از دروازه همدان وارد «مغلواک» شوند و از کوچه‌های محله برسند به کاروانسرایی در «مولوی»؛ مولوی که آن روزها رودی در آن جاری بوده و بعدها مسیر همان رود به سمت «رودخانه بازار» منحرف شده‌است. از جلوی تره‌بار که قبلاً دروازه شهر آنجا واقع بود، مسیر کاروان شتر را دنبال می‌کنم و در کوچه‌پس‌کوچه‌ها، پای هر خاطره‌ای از اهالی محل گم می‌شوم. سراپا گوشم برای شنیدن از محله‌ای که این روزها آرام و دنج است؛ اما درگذر تاریخ پستی ‌و بلندی‌های زیادی به خود دیده‌است. اگر دقت کنی هنوز هم می‌شود صدای زنگ شترها را در سکوت محله شنید.

 

متن کامل مقاله را در لینک زیر بخوانید

 

  

  

  دوست و همکار گرامی

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه کانون «انسان شناسی و فرهنگ» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

 

حامی گرامی اطلاعات مالی کانون انسان‌شناسی و فرهنگ هفته‌ای یکبار در نرم افزار حسابداری درج می‌شود شما میتوانید شرح فعالیت مالی کانون را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

 

https://www.hesabfa.com/View/Login

 

 

 

ابهام نشانه‌شناختی و تأثیر آن بر خوانایی فضای کلان...
چشم‌انداز، از نقاشی‌های هلندی تا نظریه جهانی‌شدن

Related Posts