ورود

وارد شدن به حساب کاربری

نام کاربری*
رمز عبور *
من را بخاطر بسپار

ساختن حساب کاربری

پر کردن تمامی گزینه های دارای * اجباری می باشد
نام
نام کاربری*
رمز عبور *
تایید رمز عبور*
ایمیل*
تایید ایمیل*
کد امنیتی*
Reload Captcha

انسان شناسی و فرهنگ

انسان شناسی و فرهنگ
اندازه فونت: +

گزارش تصویری از بازار پارچه احسانی( عبدل آباد)

درنا احمدی

بل و ولنتاین(۱۹۹۷) معتقدند بازارها همچنان نقش محوری و مهمی در فرهنگ  مصرفی شهرها دارند.بازارها مراکز تجمعی هستند که در آنها همه ی سویه های زندگی،حیات اجتماعی و ارتباطات به اشتراک گذاشته می شوند.خصلت ویژه بازار سنتی که ترکیبی از قیمت های پایین- غرفه های تخصصی و لفاظی های فروشندگان است،موجب جذابیت همیشگی و محبوبیت این نوع از بازار می گردد.

بازار عبدل آباد یکی از بازارهای جنوب شهر تهران است که در منطقه ۱۹ واقع شده است.

یکی از جاذبه های این بازار،قیمت مناسب و تنوع اجناس می باشد. 

بازار به معنای سنتی و شرقی آن در عبدل آباد زنده است.دستفروشان ثابت و سیار جلوه ای خاص به آن داده اند، از زمان ورود به بازار صدای تبلیغات و چانه زنی و همهمه به تو اجازه نمی دهد تا گذر زمان را احساس کنی.

درفصل تابستان و بهار، اوج شلوغی بازار از ساعت 5عصرالی۸ ونیم شب است و در زمستان به دلیل سردی هوا، بازار تا۷ یا نهایتا۸عصر تعطیل شده و فروش نیز به مراتب کمتر از تابستان است،مگر در ماههای بهمن و اسفند که تمامی صنوف این دو ماه را ماه رونق و اصطاحا « فصل بازار» می دانند.

*تمامی تصاویر متعلق  بتاریخ ۱۴اردیبهشت ۱۳۹۸بوده و در حوالی ساعت۱۸ الی ۲۰عصر تهیه شده اند.

برای مشاهده تصاویر به فایل زیر مراجعه نمایید

  

  

  دوست و همکار گرامی

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه کانون «انسان شناسی و فرهنگ» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

 

حامی گرامی اطلاعات مالی کانون انسان‌شناسی و فرهنگ هفته‌ای یکبار در نرم افزار حسابداری درج می‌شود شما میتوانید شرح فعالیت مالی کانون را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

 

https://www.hesabfa.com/View/Login

 

 

 

‍ شماره جدید «جهان کتاب» منتشر شد
در سوگ و عشق یاران

Related Posts