ورود

وارد شدن به حساب کاربری

نام کاربری*
رمز عبور *
من را بخاطر بسپار

ساختن حساب کاربری

پر کردن تمامی گزینه های دارای * اجباری می باشد
نام
نام کاربری*
رمز عبور *
تایید رمز عبور*
ایمیل*
تایید ایمیل*
کد امنیتی*
Reload Captcha

انسان شناسی و فرهنگ

انسان شناسی و فرهنگ
اندازه فونت: +

درگذشت حمید سهیلی، پژوهشگر و فیلمساز

 
حمید سهیلی (1398-1327) پژوهشگر و فیلمساز، روز سی‌ام شهریور سال 1398 درگذشت. او خالق مجموعه آثار مستند ارزشمندی بود که یکایکشان پژوهش درخور توجهی را درباب فرهنگ و هنر ایران عرضه می‌کردند. فیلم‌های حمید سهیلی عمدتاً مجموعه‌هایی چند قسمتی بودند که هریک از آنها به تفصیل و با نگاهی موشکافانه به موضوعی واحد می پرداخت. از جملۀ آثار در زمینۀ هنر ایران می‌توان اشاره کرد به: مجموعه مستند «بسوی سیمرغ» (دربارۀ نقاشی ایرانی)،  مجموعه مستند «کارگاه‌های صنایع دستی»، مجموعه مستند «تاریخچۀ خط»، و ... همچنین حمید سهیلی از کارگردانانی بود که در حرفۀ فیلمسازی خویش به طور خاص به مباحث معماری و شهرسازی توجه داشت و آثار گرانبهایی را در این زمینه به وجود آورد، برای نمونه: مجموعۀ 33 قسمتی «معماری ایرانی»، مجموعۀ 7 قسمتی «رابطه‌های پنهان»، مجموعه 31 قسمتی «بافت قدیم شهرهای ایران» و ...
ایشان در سال گذشته این افتخار را به موسسه انسان‌شناسی و فرهنگ دادند که به مجموعه آثار وی دسترسی داشته باشد و همگان بتوانند در جلسات نمایش فیلم و سخنرانیِ این موسسه از آثار ایشان بهره مند شوند. انسان شناسی و فرهنگ افتخار داشت که طی این مدت سه فیلم از ایشان دربارۀ «بافت‌ قدیم شهر در ایران»، «نقاشی ایرانی» و «صنایع دستی» در جلسات یکشنبه نمایش دهد و در یکی از این نشست‌ها از حضور ایشان بهره‌مند باشد. این موسسه قدردان کوشش‌های این فیلمساز ارزشمند و لطف ایشان خواهد بود و یاد ایشان را همواره زنده نگاه خواهد داشت. یادشان گرامی و روانشان شاد.
 
در ویکیپدیای فارسی 
 
 

  

  

  دوست و همکار گرامی

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه کانون «انسان شناسی و فرهنگ» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

 

حامی گرامی اطلاعات مالی کانون انسان‌شناسی و فرهنگ هفته‌ای یکبار در نرم افزار حسابداری درج می‌شود شما میتوانید شرح فعالیت مالی کانون را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

 

https://www.hesabfa.com/View/Login

 

 

 

فخرالدین سیّدی کورائیم(مستند ساز، نویسندۀ قصه، رما...
«دباغان» پس ازهزار سال؛ خانه‌هایی بر ویرانه‌های کُ...

Related Posts