ورود

وارد شدن به حساب کاربری

نام کاربری*
رمز عبور *
من را بخاطر بسپار

ساختن حساب کاربری

پر کردن تمامی گزینه های دارای * اجباری می باشد
نام
نام کاربری*
رمز عبور *
تایید رمز عبور*
ایمیل*
تایید ایمیل*
کد امنیتی*
Reload Captcha

انسان شناسی و فرهنگ

انسان شناسی و فرهنگ
اندازه فونت: +

مسکن مهر، مسکنی بی مهر به روایت تصویر

میلاد یزدچی

مسکن، از جمله نیاز های اساسی زندگی انسان ها است، احساس تعلق کردن به مکان و یک آرامش روانی که به دنبال دارد و احساس امنیت کردن در مکان اهمیت مسکن را در زندگی انسان نشان می دهد؛ و مسکن را مُسَکن می کند.
مسکن مهر که طرحی بود در دوره دولت نهم، برای خانه دار کردن قشر کم درآمد جامعه آغاز شد. و تحویل مسکن های آن تا دولت های دهم، یازده ام و دوازده ام هم ادامه داشت با کاستی هایی مواجه بود؛ در احداث این مسکن ها به برق، آب، گاز و امکانات رفاهی و تفریحی آن توجه نشده است. این طرح نه تنها به طور کلان در اقتصاد کشور با ایجاد تورم اختلال ایجاد کرد بلکه باعث مشکلاتی در سطح زندگی مردم شد.
فولادشهر، هدیه ذوب آهن، شهری که با به وجود آمدن ذوب آهن ساخته شده است به عنوان شهری و خوابگاهی برای کارکنان ذوب آهن؛ در آغاز این شهر دارای چند محله کوچک بوده است که مهندسان و کارکنان و کارگران ذوب آهن در آن ساکن بوده اند. اما رفته رفته چند محله به آن افزوده شد که شهر را دارای شکلی جدید کرد.
امروزه فولادشهر به یکی از شهر های مهم اصفهان مبدل شده است. دارای پاساژ های گوناگون، باشگاه فرهنگی و ورزشی ذوب آهن و مسکن مهر. مسکن مهر آن، که از اهمیت بالایی برخوردار است در افزایش جمعیت فولادشهر و شکل دهی به مسائل و مشکلات جدیدی که مردم در خانه های جدید خود با آن مواجه هستند نقش داشت.
در این پژوهش کوچک ما با روایت برخی تصاویر به بخشی از معضلاتی که مسکن مهر دارد می پردازیم.

 

 لینک پاورپوینت:

  

  

  دوست و همکار گرامی

چنانکه از فعالیت های داوطلبانه کانون «انسان شناسی و فرهنگ» و مطالب منتشر شده در سایت آن بهره می برید و انتشار آزاد این اطلاعات و استمرار این فعالیت ها را مفید می دانید، لطفا در نظر داشته باشید که در کنار همکاری علمی، نیاز به کمک مالی همه همکاران و علاقمندان نیز وجود دارد. کمک های مالی شما حتی در مبالغ بسیار اندک، می توانند کمک موثری برای ما باشند.

 

حامی گرامی اطلاعات مالی کانون انسان‌شناسی و فرهنگ هفته‌ای یکبار در نرم افزار حسابداری درج می‌شود شما میتوانید شرح فعالیت مالی کانون را از طریق لینک زیر دنبال کنید.

 

https://www.hesabfa.com/View/Login

 

 

 

نظریه پردازان انسان شناسی فضا(1) لویس مامفورد
قلعه اي متعلق به عصري ديگر

Related Posts